Nazwa projektu:
Powierzchnia: m2 m2
Murator C306 O świcie Murator C306 O świcie
Murator C306 O świcie Murator C306 O świcie Murator C306 O świcie Murator C306 O świcie
Murator C306 O świcie
116 m2
cena projektu: 2195 zł
Autor:
arch. Izabela Mandla
Charakterystyka ogólna:
Mała bryła z wieloma tradycjnymi akcentami: dwuspadowym dachem z daleko wysuniętymi okapami, jasno otynkowanymi ścianami, czerwonym kolorem dachówki ceramicznej, szprosami w oknach, okrągłymi kolumnami przed wejściem. Urocze półokrągłe balkony i tarasy nadają bryle wręcz nieco bajkowego charakteru. Na niedużej powierzchni zabudowy najważniejsza jest funkcjonalność. W tym projekcie architekt dokonał wyraźnego podziału na strefy. Część dzienną i gospodarczą zaproponował na parterze, a strefę nocną – na poddaszu. Jak na tradycyjny dom przystało, kuchnię zaprojektowano od frontu tak, aby mieszkańcy mogli mieć widok na strefę wejścia. Kominek usytuowny w centralnym miejscu pokoju dziennego można nazwać sercem domu. To wokół niego będą codziennie gromadzili się domownicy, tu będą spotykali się goście. Sypialnie na poddaszu – dzięki wysokiej ściance kolankowej (prawie 1,20 m) – są wygodne, łatwe w aranżacji i będą komfortowe w użytkowaniu.
Projekty domów z Kolekcji Muratora dostępne są także w wersji lustrzanego odbicia.
Zestawienie powierzchni:
Powierzchnia netto: 141 m2
Powierzchnia użytkowa: 116 m2
Powierzchnia zabudowy: 87 m2
Powierzchnia całkowita: 87 m2
Kubatura: 569 m3
Dane materiałowe:
Więźba: drewniana (jętkowo-płatwiowa) + łaty i kontrłaty
Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe: pustak ceramiczny poryzowany 25 cm + styropian 15 cm i tynk wewnętrzny
Ściany wewnętrzne konstrukcyjne: murowane: cegła kratówka 12 cm + tynk obustronnie
Strop: płyta żelbetowa 14 cm + styropian 5 cm + folia + szlichta betonowa 5 cm + wykończenie podłogi i tynk wewnętrzny
Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 50 cm, wysokości 30 cm (43,94 mb)

improjekty.pl to serwis zawierający ponad tysiąc projektów gotowych. Znajdują sie tutaj projekty domów, projekty garaży, projekty budynków usługowych, projekty budynków inwentarskich, projekty budynków magazynowych oraz projekty budynków gospodarczych.

Kolekcja powiększa się z miesiąca na miesiąc, a umieszczając nowe projekty staramy się uwzględnić zmieniające się potrzeby inwestorów.

Wybierając projekt z pewnością masz własne potrzeby i preferencje. Razem z rodziną analizujesz jak ma wyglądać przyszły dom - co ma zawierać i jakie indywidualne oczekiwania ma spełnić. Jesteśmy przekonani, że w naszej bazie znajdziesz projekt spełniający Twoje wymagania, oczekiwania i potrzeby. Przy każdym prezentowanym w serwisie projekcie przedstawiamy wiele informacji szczegółowych, ułatwiających podjecie decyzji o wyborze konkretnego projektu, m.in. rzuty, wizualizacje, wymiary.